ایجاد «اداره آسون کردن جذب گردشگر» در وزارت امور خارجه

ترتیبی در پیش گرفتن شده که ایرانیان ساکن کشورای خارجی که علاقه به سرمایه گذاری در بخش گردشگری هستن شناسایی شن تا از این توانایی در جهت اشتغال زایی و معرفی میراث فرهنگی به کار گیری شه.

مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال شرق کشور گفت:

واسه تقویت توانایی های گردشگری در ایران در کنار دیگه معاونت های وزارت امور خارجه اداره ای به نام «اداره آسون کردن جذب گردشگر خارجی» ایجاد شده.

غلام عباس ارباب خالص در مراسم جشن بزرگداشت فردوسی در روستای زیبد گناباد گفت:

ایران به جهت داشتن جاذبه های گردشگری در بالا کشورای جهان قرار داشته و باید این جاذبه ها بیشتر به مردم دنیا معرفی شن.

 ترتیبی در پیش گرفتن شده که ایرانیان ساکن کشورای خارجی که علاقه به سرمایه گذاری در بخش گردشگری هستن، شناسایی شن؛ تا از این توانایی در جهت اشتغال زایی و معرفی میراث فرهنگی به کار گیری شه.

ارباب خالص برگزاری این مراسم رو فرصت مناسبی واسه شناخت ظرفیت های فرهنگی و تاریخی خراسان رضوی و معرفی اون در سطح ملی و بین المللی عنوان کرد.

این استعدادهای بالقوه و بالفعل بستر جذب گردشگران و سرمایه گذاران داخلی و خارجی رو صاف می کنه.

مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال شرق کشور هم اینکه در ادامه گفت:

گناباد و منطقه تاریخی زیبد که از اون بارها در شاهنامه فردوسی نام برده شده یکی از پتانسیل های مهم فرهنگی و گردشگری واسه معرفی به گردشگران خارجیه.

جنگ ۱۲ رخ نام جنگی در شاهنامه فردوسیه که در منطقه تاریخی زیبد گناباد انجام شده و در شاهنامه ۱۱ مرتبه از روستای زیبد و ۱۲ مرتبه از گناباد نام برده شده. روستای زیبد از توابع بخش کاخک در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی گناباد واقعه.

این نوشته در No category ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.