بررسی رابطه بین دوستی های قبل از ازدواج با بهداشت روانی زندگی زناشویی- قسمت 2

و ضعیف الاراده به زودی تحت سلطه هوسها و امیال جسمانی قرار می‌گیرند و درباره ارضای آن      می اندیشند.
آزادی بی بند و بار در زمینه جنسی موجب خطری برای جسم و روان و عاطفه و سببی برای بدبختی و فساد اجتماعی و عاملی برای به خطر افتادن سلامت نسل و خانواده است.[27]
نیاز شدید جوانان به روابط جنسی بخصوص در سالهای جوانی كه معمولاً به ادامه تحصیلات می‌گذرد و عدم امكان تشكیل خانواده مسئله مهمی است كه نباید آنرا از خاطر ببریم شاید بیش از نود درصد دختران، با امید ازدواح با پسر یا مردی طرح آشنائی و دوستی می‌ریزند و چه بسا به خاطر همین امید، خیلی زود فریب خورده، خود را تسلیم می‌سازند. این دختران از روی ساده لوحی و خوش باوری تحت تاثیر عواطف زود گذر قرار گرفته، پیشنهاد پسران را برای دوستی می پذیرند. ولی غافل از آنند كه عشق قبل از خواستگاری و تسلیم قبل از ازدواج رسمی، هرگز ثمره ای ندارد و آنها را به آرزویی كه دارند نمی‌رساند. اما از آن طرف، كمتر مردی به خاطر ازدواج با دختری طرح دوستی می‌ریزد و عاقبت دوستی ها كه بهانه ان ازدواج است،اغلب به فریب و كامجویی ازدختران منتهی می‌گردد و چون سرمایه یك دختر عفت است و بدون آن ارزش ندارد تسلیم او زمینه و آغازی است برای فحشا و رویی برای بازگشت به خانه پدر ندارد و این فرصت مناسبی است برای واسطه های جنسی كه خیلی آسان دختر فریب خورده را به فحشا بكشاند.[28]
آیا دوستی های قبل از ازدواج بر بهداشت روانی زندگی زناشویی تاثیر دارد؟
از آنجایی كه نیاز زن و مرد به آشنایی و آمیزش و معاشرت با یكدیگر نیازی طبیعی و جهانی است و اینكه قشر رو به توسعه از نسل جوان ما، نه تنها آشنایی و معاشرت دختر و پسر را بد نمی ارند، بلكه حتی ان را لازم و جلوگیری از آن را ناپسند می‌شمارد و حتی اكثر جوانان معتقدند كه این رابطه آشنایی می‌تواند در زمینه شناخت بهتر همسر آینده، موثر باشد. پسر این مسئله نیازمند بررسی های متعددی می‌باشد.
 
(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
تعداد صفحه :99
قیمت : 2500تومان

بلافاصله پس از پرداخت لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد

و در ضمن فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :               [email protected]

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

***  *** ***

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.